statystyka


Zostaw wiadomośćfree counters

Kategorie: Wszystkie | film | gry | muzyka | opowiadania | życie
RSS
sobota, 04 grudnia 2010
"Social Network" - Pomiędzy Gates’em a Torvalds
Fajnie jest mieć przyjaciół. Fajnie też miewać dobre pomysły. Niefajnych jest z kolei wiele innych rzeczy. Film Social Network wszedł niedawno do kin, a ja go ostatnio oglądałem. Film wzbudził we mnie wiele...
środa, 14 października 2009
TOP 100 kawałków DnB
Długo przygotowywany post w końcu ujrzał światło dzienne... TOP 100 kawałków Drum'n'Bass
niedziela, 02 sierpnia 2009
Piękna gra
Najkrótszy wpis w historii tego bloga.
wtorek, 21 lipca 2009
W pętli życia
Istnieją takie osoby, które uważają, że gry wideo nic nie dają. Są takie osoby i jest ich nawet sporo. Ale czy aby na pewno ta znaczna grupa ma rację?
Moda na sucksess
Co rozumiecie przez modę? Ja rozumiem coś, co w danym czasie w danym miejscu, tudzież społeczności jest lubiane. Jak wiemy moda przemija, u jednych lepiej, u innych gorzej.
wtorek, 16 czerwca 2009
[muzyka] 8-beat
Dosyć spora ilość obecnych graczy nie zaczynała swojej przygody z grami od Xboxa 360, PS3 czy Wii. W dzieciństwie zasiadali przed telewizorem, żeby pograć na Commodore (ci starsi), czy NES’ie (ci młodsi). Technologia ciągle posuwa się do przodu, to nieuniknione, ale jest kilka rzeczy, które łączą kilka generacji konsol. Jedną z nich jest muzyka. Teraz tak: nie grałeś na Pegasusie - nie obczaisz o czym mowa. Grałeś – myślę, że będziesz zadowolony.
niedziela, 14 czerwca 2009
[txt] Umieranie
Witek, boss mafii, siedział wygodnie w swojej willi, na odludziu, w wygodnym fotelu. Czytał gazetę rozkładając ją szeroko, podobnie jak nogi. Podchodzi do niego zabójca. Najcichszy zabójca, jakiego świat widział. Witek jest tak pochłonięty lekturą, że nie słyszy delikatnych, cichuteńkich kroczków. Nie ma imienia, ani nazwiska, a przynajmniej nikt ze środowiska go nie poznał. Powoli podnosi prawą rękę… Zatrzymuje się na środku gazety… Trzyma na muszce centrum rozłożonej ogromnej warstwy cienkiego papieru…
piątek, 12 czerwca 2009
[film] Willem Antichrist Superstar - wrażenia z "Antychrysta"
Ewka, obejrzałem. Monika, obejrzałem. W końcu byłem we właściwym miejscu, we właściwym czasie. Na Antychryście. Uwaga, tekst zawiera spoilery i dlatego powinniście go przeczytać przed obejrzeniem filmu, bo i tak nie znacie się na kinie. Sam nie lubię czytać o filmie przed obejrzeniem go. Przed obejrzeniem staram się unikać jakichkolwiek informacji z nim związanych (oczywiście poza takimi „detalami” jak reżyser czy nagrody). Jakbym ja był na Twoim miejscu teraz i nie oglądał „Antychrysta” to bym nie czytał.
środa, 10 czerwca 2009
[gry] Zjawisko intertekstualne
Od jakiegoś czasu czasopisma branżowe o grach wideo (vide PSX Extreme, Play) wmawiają mi, że gry wideo są przemysłem, tak samo ważnym jak film czy muzyka. Czy rzeczywiście tak jest? Biorąc pod uwagę fakt, iż jeśli przypuśćmy w Cleveland jedenastolatek zabije 5 osób przy posiadaniu Xboxa i GTA w domu wyrok jeśli zależałby od adwokata albo by został skazany, albo nie, a jeśli zależałby od przeciętnego człowieka zostałby skazany to ... Sami odpowiedźcie na to pytanie. Wciąż panuje stereotyp, że gracz (w środowisku pozagraczowym oczywiście) to "gupek siedzący przed komputerem". Jednakże, gry są czasem widoczne w mediach i o tym tu będzie. Gry w filmach. Gry w muzyce. Gry w sztuce.
Kolejne 2 konkretne blogi (cz.2)
Znalazłem kolejne blogi, którymi chcę się podzielić. Jednego nie polecam mężczyznom, ani ludziom zdrowym na umyśle. Drugi... cóż, drugi...
 
1 , 2